fbpx

Polityka Prywatności Chatbot

Polityka Prywatności

Kiedy rozmawiasz z chatbotem na messenger i rozwiązujesz QUIZ, PHAROS Michał Zajdowicz (szkolenie@pharos.pl) z siedzibą w siedzibą w Poznaniu, 61-119 przy ul. Św. Michała 43 (Pharos), jest administratorem Twoich danych.  Pamiętaj, że rozmawiasz z nami za pośrednictwem Messengera (usługi firmy Facebook). Facebook ma dostęp do treści rozmów z chatbota i jest odrębnym administratorem Twoich danych, ze względu, że korzystasz w szerokim zakresie z usług Facebooka.

Co to jest CHATBOT?

Chatbot to nasz wirtualny asystent na platformie Facebook Messenger. Chatbot to program komputerowy, którego zadaniem jest prowadzenie konwersacji. Możemy też udostępniać opcję włączenia się w rozmowę konsultanta naszej obsługi klienta. W każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w konwersacji oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Profilowanie podstawa dla działania Chatbot.

Podstawą funkcjonowania chatbota jest personalizowanie treści przy użyciu nowych technologii. W celu udzielenia przez chatbot odpowiedzi dostosowanej do Twojego komunikatu, następuje automatyczna analiza Twoich interakcji z chatbotem. Jest to niezbędne do funkcjonowania chatbota, dlatego zgodnie z RODO, potrzebujemy Twojej zgody na tzw. profilowanie. Możesz złożyć sprzeciw na wykorzystywanie Twoich danych w celu profilowania.

Cel:

 • świadczenie usługi wirtualnego asystenta (chatbot)
 • automatyczna analiza interakcji z chatbotem w celu dostosowania treści do Twojego komunikatu (Profilowanie)
 • prowadzeniu analiz i statystyki, archiwizacji danych i dokumentów, ustalenia, obrony przed i dochodzenia roszczeń, udzielania odpowiedzi na pisma, wnioski i reklamacje

Realizujemy dla Ciebie usługę za pośrednictwem chatbota po wyrażeniu przez Ciebie dobrowolnych zgód na przetwarzanie danych osobowych/profilowanie/przesyłanie informacji handlowych.

Jakie dane przetwarzamy:

Przetwarzamy wyłącznie dane, które są niezbędne dla świadczonych przez nas usług. W chatbocie jest to imię i nazwisko, ID Facebooka, lokalizacje, wersja językowa platformy, strefa czasowa, historie rozmów, zdjęcie profilowe i wszystkie dane, które udostępniasz w Facebook “Publicznie”.

Rozmawiamy z wykorzystaniem Facebook Messenger, dlatego pamiętaj, że:

 • Facebook jest również administratorem Twoich danych w związku ze świadczeniem dla Ciebie usług za pośrednictwem Facebooka i Facebook Messenger.
 • Facebook Messenger na którym korzystasz z naszego chatbota wykorzystuje serwery, które mogą znajdować się na terenie państwa trzeciego (m.in. USA). Oznacza to, że przekazujemy Twoje dane do tzw. państw trzecich (tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię).
 • Facebook zawiera odnośniki do innych chatbotów i stron WWW. Nie możemy ponosić odpowiedzialności, za zasady zachowania prywatności, obowiązujące u innych Administratorów. Namawiamy, by po przejściu na inne strony, zapoznać się z polityka prywatności tam ustaloną. Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko chatbota i usług PHAROS.

Twoje prawa

Uprawnienia podmiotów, których dane są przetwarzane przez e-file:

 • prawo do bycia zapomnianym (usunięcie danych z systemów) – przycisk “usuń wszystkie dane”, znajduje się w nawigacji chatbot,
 • prawo do przeniesienia danych do innego podmiotu,
 • prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do uzupełniania i żądania korekty danych,
 • prawo do złożenia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO).

UWAGA: Wpisując słowo “stop” w treść chatbot, wyłączasz subskrypcje. Klikając w nawigacji chatbot “usuń dane osobowe”, korzystasz z prawa do bycia zapomnianym.

Czas przechowywania danych:

 1. W przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych osobowych jest Twoja zgoda – dane osobowe przetwarzamy  tak długo, aż zgoda nie zostanie odwołana.
 2. Po odwołaniu zgody, przez okres czasu odpowiadający okresowi przedawnienia roszczeń, (według przepisów prawa) jakie może podnosić PHAROS.

Dowiedz się więcej o ochronie danych osobowych:

szkolenie@pharos.pl, www.pharos.pl.